Hivatalosan is elkezdődött a 2016/2017es színházi idény az Budapesti Operettszínházban

Kelt: 2016.09.09

Hivatalosan is elkezdődött a 2016/2017es színházi idény az Budapesti Operettszínházban Megtartota a Budapesti Operettszínház a hagyományos évadzáró-évadnyitó társulati ülését a nagyszínpadon. Összegezték az elmúlt évet, bemutatták az újonnan érkező kollégákat és ismertették az idei évaddal kapcsolatos fontos tudnivalókat a társulat tagjainak számára.

„Nálunk az évadnyitó egyben az évadzáró társulati ülés is, hiszen egész nyáron dolgoztunk most is” – mondta Lőrinczy György főigazgató. Az intenzív vendégjátékokkal, számos kül- és belföldi produkcióval teli nyár mellett az évad sem volt unalmas.
A Budapesti Operettszínház kéttagozatú társulata a tavalyi évadban 510 ezer néző előtt 609 előadást játszott. Bontásában tekintve ezt a kimagaslóan magas előadás számot: 448 előadást tartottak a különböző budapesti játszóhelyeken (a Nagyszínházban 310, a Raktárszínházban 105, a Zeneakadémián 6, az Átriumban 27 előadást), és 161 előadást külföldön illetve vidéken, melyek közül 113-at az évad folyamán, 48-at pedig nyáron teljesítettek. Külföldön összességében 190 ezer néző láthatta a teátrum különböző produkcióit Izraeltől Olaszországon, Németországon, Japánon át egészen Dél-kelet Ázsiáig és Ománig.
„A Budapesti Operettszínház ma már egy olyan brand, ami a világon mindenütt tudja képviselni a magyar színeket, méghozzá nagy sikerrel. Ez persze komoly felelősséget jelent, mert ebben a hatalmas tempóban nem szabad elfelejteni, hogy nem egy előadásait letudó színház vagyunk, hanem az a feladatunk itthon és külföldön egyaránt, hogy olyan magas művészi színvonallal képviseljük azt a műfajt, amiben hiszünk, ami méltó hozzánk. Elengedhetetlenül szükséges, hogy elhiggyük, minden nap száz százalékosan kell teljesíteni és megnyerni a közönséget. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy hinni kell saját művészetünkben, abban hogy fontosak vagyunk és olyat tudunk megmutatni magunkból táncban, énekben, zenében, amit más nem tud” – mondta el Kerényi Miklós Gábor művészeti vezető.
A Budapesti Operettszínház a tavalyi évadban három nagyszínpadi bemutatót tartott (Sybill, Marie Antoinette, A chicagói hercegnő), egy-egy premierre került sor a Raktárszínházban (Virágot Algernonnak), az Átrium Film-Színházban (Nők az idegösszeomlás szélén) és a Miskolci Operafesztivállal közösen a Zeneakadémián (Egy anya története). Ismét színpadra került a felújított Mágnás Miska és a Denevér.
„Mindegyik bemutatónkra büszkék lehetünk, mert mindegyik akart valamit: tovább lépni azon, amit általában véve operettnek vagy musicalnek nevezünk. Az a bátorság, az a nyitott szeműség és lelkűség, ahogy a rendezők, Somogyi Szilárd, Szabó Máté, Béres Attila, és Réthly Attila nyúltak a művekhez, nagyon jót tesz mindkét műfajnak és jót tesz a színház művészeinek is. A társulat évről évre egyre intenzívebben fejlődik: a középgeneráció és az idősebb művészek egyre erőteljesebbek, izgalmasabbak, miközben hatalmas lendülettel és energiákkal törnek előre és zárkóznak fel melléjük a fiatalok. Még rengeteg tartalék van ebben a csapatban”  – tette hozzá Kerényi Miklós Gábor.

A Színház- és Filmművészeti Egyetem színjátékos szakán sikerrel diplomázott Peller Károly és Szendi Szilvi, ugyanide felvételt nyert a most induló osztályba Gubik Petra, Kisfaludy Zsófia, Kocsis Dénes és Angler Balázs


Ezt követően a főigazgató köszöntötte Felföldi Anikót, aki éppen ötven éve, 1966. augusztus 1-től tagja a teátrumnak és a 80. születésnapját július 18-án betöltött Lehoczky Zsuzsát, akit szeptember 12-én egy rendkívüli Mágnás Miska előadás keretében ünnepel a társulat a nézőkkel közösen.
A színház vezetése úgy döntött, hogy az idei évtől az Örökös tagságot visszaállítják és kibővítik. Örökös tagságot kapott Kovács Zsuzsa és Oszvald Marika színművésznő, Szajkó József zenekari művész, Foczmann István üzemigazgató, Hegedűs Zsóka az Operettszínház munkatársa, korábbi művészeti titkára és turné menedzsere. Posztumusz Örökös tagságot adományozott a vezetés Marik Péternek.

Az egykori Moulin Rouge épületét, új nevén Kálmán Imre teátrumot a vezetőség reményei szerint tavasszal meg tudják nyitni. A napokban a tervezési- és közbeszerzési folyamat lezárul, melyet lassított, hogy a helyrajzi illetékes hatodik kerülettel, a tulajdonos fővárossal és az intézményt fenntartó kormányzati szervekkel is egyeztetni kellett. Amint az átépítés befejezésének dátuma a kivitelezővel megállapításra kerül, a színház ismerteti a nagyközönséggel a Kálmán Imre teátrum tervezett műsorát.

Forrás: Budapesti Operettszínház

 

 

 

Megosztás:

 

 

 

 


EZT OLVASTAD

LEGFRISSEBB HÍREK


FACEBOOK



LEGOLVASOTTABB HÍREK

 

 

 

 

Ezt olvasta már?x